MLJET: Cennette Esir

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Homer’in Odyssey’de Odysseus, Truva Savaşı’nda on yıl geçirdi, sonra uzun yol kat etti – on yıl daha Ithaca’ya geri döndü ve yol boyunca çok sayıda kazaya girdi.

Bu yılların yedisi, Nymph Calypso’nun kollarında Ogygia adasında geçti. Odysseus’un karısına eve dönmek istediği kadar, perisi, ne de adanın cazibesine, şimdiye kadar gördüğü en çarpıcı cennet olan adanın cazibesine direnemedi.

Ogygia, beklediğiniz gibi, bugün herhangi bir haritada hayal edilmiyor. Ancak bazı insanlar nerede olduğunu bildiklerinden emindir – Mljet adlı çarpıcı ve sakin bir ada.

Dalmaçya sahilinin en güney adalarından biri olan Mljet (Mee-Yet olarak telaffuz edilir), Dubrovnik’ten kolay bir günlük gezidir (en iyi şekilde kendim gibi çok günlük bir Hırvatistan gezisinde görüldüğüne inanıyorum).

MLJET, yapacak çok şey bulamayacağınız uykulu bir adadır, ancak doğal cazibe sizi yanlara vuracaktır. Parça de direnci, hayal edebileceğiniz her turkuaz ve deniz mavisi gölgesinde serin, parıldayan tuzlu su gölleriyle dolu MLJET Milli Parkıdır.

Mljet’te uzun süre yoktu. Kaptanımız ani ve erken bir kalkış planladıktan sonra, yarısı parkın merkezine ve merkezinden bir feribot için harcanacak olan Milli Parkı kontrol etmek için sadece bir saatimiz olduğunu fark ettik. Ayrıca, her birimiz 90 kuna’ya (15 $) mal olacaktı.

Masraflı? Evet, özellikle orta fiyatlı Hırvatistan için. Ama biz ücret ödedi ve feribot atladı bu yüzden park gerçekten muhteşem olduğunu duyduk.

MLJET’i Breakneck Speed’de görmenin zamanı gelmişti.

Tekneden atladık ve yerel kalıntıların hızlı ve mükemmel fotoğraflarımızı yaparak kiliseye koştuk.

Kültürel yükümlülükler elde edildi, suyun kenarına koştuk ve içeri girdik!

Bu su çok iyiydi – şaşırtıcı ve kadifemsi pürüzsüz! Çok soğuk bir Adriyatik deniz yaşadıktan sonra (Haziran başında oradaydık ve Temmuz ayı sonuna kadar gerçekten ısınmıyor), bizi kemiğe sokmayan bir gölde gevşemek çok iyiydi.

Adrenaline yüksek, kendimizi tekrar tekrar tuzlu göle fırlattık ve başımızı güldük. Süper hızlı göl yüzdükten sonra, feribota geri döndük ve anakaraya yelken açmak için tam zamanında rıhtıma geri döndük.

Mljet’i sevdim – muhtemelen kısmen orada çok az zaman geçirdik. Her şey otuz dakikalık güzellik, sevinç ve açık deniz mavisi sularına yoğunlaştı.

Artık Odysseus gibi olurdum – adanın şarkısına direnemiyor, önümüzdeki yedi yıl boyunca mutlu esaret altında kaldı.

Busabout’un Hırvatistan’ın tek yönlü yelkenini konuğu olarak MLJET’e gittim. Tüm görüşler, her zamanki gibi, kendim.

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Dünyanın dört bir yanında bir yerel gibi hissetmek

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler! Twitter’da paylaş Facebook’ta Paylaş Pinterest’te Paylaş E -posta ile paylaş Bu

İşte dünyanın dört bir yanındaki balinaları tespit edebileceğiniz yer

, böylece balina tespitine gitmek ve bu fantastik yaratıkların yakınlaştığını görmek için bir mürekkep var mı? Gitmeden önce, dikkate almanız gereken birkaç şey var. İlk olarak, belirli bir tebrik türünüz

10 Farklı Geocaching Contaers

Mayıs 2010’da Geocaching’e başladım. Çünkü o zaman, dört kıtada ve 50 eyaletin 32’sinde beş ülkede keşfettim. Geocache olarak, kaplar (bizon tüpleri, 35mm film kutuları, manyetik temel tutucular) arasında tipik temalar