2012’ye bakıyorum – son derece unutulmaz bir yıl!

Noel’e kadar sadece 3 gün? Ne? Olamaz! Bu yılın neredeyse bittiği bir yöntem yok… 12 ay nereye gitti? Sadece dün Hindistan’daki bir ashramdaki bedenlerimizi ve zihinleri temizliyor muyduk? Noel’i Chai Çay ve Domino’nun Jaipur’daki pizza ile kutlamıyor muyduk? Oh hayır, bekle, bir yıl önceydi. Varsayım, eğlenirken zaman gerçekten uçuyor!

Yeni Yıl yaklaştıkça Çin evimizde burada otururken, 2012’den itibaren en güzel anılarımızdan birkaçını göstermenin gerektiğini hissettim.

Geçen yıla inandığımızda, bu bir tür bulanıklık. 2011 2012’ye giriyor ve nerede olduğumuzun yanı sıra nerede olduğumuzu hatırlayamıyoruz. Kendimizi sık sık birbirimize bir göz atarak keşfediyoruz, diğerinin bazı cevapları olacağını umuyoruz! Düşüncelerimizi (ve tarihlerimizi) düzene almanın zamanı geldi. İşte efsanevi yılımızın bir toplantısı.

2012 mükemmel başladı. Hindistan’ın Rishikesh’deydik, yoga yapan bir ashram ve meditasyon yapıyorduk. Kutsal Ganj Nehri tarafından meditasyon yapan ve önümüzdeki 12 ay boyunca hayatımızda ne olduğunu görmek istediğimize inanarak yeni yıla geri sayım yaptık. Kesinlikle şimdiye kadar sahip olduğumuz en uysal Yılbaşı etkinliğiydi! Ancak asla unutmayacağız.

Ganj Nehri kıyısında aarti töreni. Rishikesh, Hindistan. Rishikesh, Hindistan. Güzel Ganj Nehri. Rishikesh, Hindistan.
Anlamadan önce, Hindistan’daki 5 haftamız sona ermişti ve 22 Ocak 2012’de Myanmar, Yangon’a uçtuk. Siyasi meseleler nedeniyle Myanmar’a seyahat edip etmemeyi seçmek, bir şey için düşündüğümüz bir şeydi. süre. Bazı araştırma çalışmaları yaptıktan ve Myanmar’a karşı çok sayıda yaptırımın kaldırıldığını ve işlerin insanlar için olumlu bir yöne gittiğini fark ettikten sonra, Yangon’a uçuşumuzu rezerve ettik… ve bir dakikanızı pişman olmadık . Stilted köylerle tekne gezintisi, asırlı balıkçılık tekniklerini görmek, SE Asya’daki birkaç şarap imalathanesinden birinde kırmızı şarap yudumlamak, kırsal bir köyde İngiliz mentoru ve antik kalıntılarla bisiklete binmek, bu muhteşem ülkeden anılarımızdan sadece birkaçı.

Biz İngilizce öğrettiğimiz köy gençleri ile. Naloy Köyü, Myanmar.

Tayland’ın komşu ülkesine doğru ilerlemeden önce Myanmar’da 3 hafta içinde memnun olduk. Bu belirli bir anı olmayabilir, ancak muhteşem Koh Phangan Adası’nda geçirilen 1 muhteşem ay hayatımızda değer vereceğimiz bir zamandır. Keşfedin, rahatlayın, yüzün, yiyin ve tekrarlayın. Ah, harika hayat!

Leela Beach, Koh Phangan, Tayland’da güneşte bir günün tadını çıkarmak.
Bir ay boyunca takıldıktan sonra, bir sonraki tropik cennete yer değiştirmenin zamanının geldiğini düşündük. 15 Mart 2012’de Manila’da bir uçağa bindik. Filipinler’deki 2,5 haftalık şiddetli sağanak yağışlara dayanarak, bu takımadalara uçuşumuza rezervasyonu yaptığımızda tam olarak aklımızda değildi. Ancak, gökyüzü temizlendiğinde, 3 haftalık saf mavi gökyüzünde ve güneş ışığında çok mutlu olduk. 30 saat boyunca bozulmamış, tenha bir adada bırakıldığını asla hatırlamayacağız. Yıldızların altında sahilde kamp yapmak, bir şenlik ateşi inşa etmek ve gün batımının tadını çıkarmak. İdeal bir geziydi!

Bir gece geçirecek fakir bir ada değil mi? El Nido, Filipinler yakınlarındaki ıssız plaj.
23 Nisan’da, Filipinler ile neredeyse 6 haftalık seyahatten sonra, bir uçuş daha yaptık. Her zaman duyduğumuz bir yer olan çağdaş Hong Kong şehrine yöneldik; İster filmlerde, kitaplarda veya diğer insanlardan olsun. Biz bir şekilde burada hiç olmamıştı ve şehrin üzerinde uçtu ve uçaktan tüm ışıkları gördüğümüzde, bunun mükemmel bir ziyaret olacağını anladık! Antik manastırlarla ve tapınaklarla karıştırılmış çağdaş metropolün koşuşturması da inanmanız gereken bir şeydir.

Dünyanın en büyük oturmuş bronz Buda. Lantau Adası, Hong Kong. Hong Kong’un yoğun şehri.
29 Nisan’da Hong Kong’dan trenle Çin’e gittik. Biz yeni evimiz olacak kadar harcanan 3 haftalıktan memnun. Vurgu, Çin’in mükemmel duvarına hayret ediyor olmalı. O zaman en iyisi olduğu gibi, tam olarak nasıl şekilsiz olduğumuzu fark ettik. Duvar kadar zammı kesinlikle yorucu ama kesinlikle buna değer.

Başardık! Çin’in mükemmel duvarında.

23 Mayıs 2012’de bir uçağa binmeden önce Hong Kong’da birkaç gün daha geçirdik. Trave’den bir zaman aşımı aldıkBen de iyi arkadaşlarımızı ve aileleri görmek (ve şımartılmak) için Kanada’ya geri dönüş yöntemimizdeydi. Gitmekle ilgili, yorgun bir gezginin dinlenmiş ve bir sonraki maceraya hazırlıklı hissettiren bir şey var!

Nick Golfing Back House, Lovely British Columbia, Kanada.

Kanada’da gençleştirici bir aydan sonra, Hong Kong’a ve sonra Çin’e bir uçağa biniyorduk. Bizim için 2012’nin 2. yarısı (çoğunlukla) bir noktada harcandı… bu, kullanılmadığımız bir şey! Hong Kong, Şangay ve Suzhou’ya yapılan bazı yan gezilerin yanı sıra Çin’in Yangzhou’da da çalışıyoruz. 3-13 yaş arası stajyerlere İngilizce olarak akıl hocası, web sitemizi geliştirmek, bölgesel arkadaşlar edinmek, göçmen topluluğuyla takılmak, Çince konuşmayı keşfetmek ve yeni evimizi kontrol etmek oldukça gerçeküstü olmuştur. Öğrencilerimizi, yaşam tarzımızı ve Çin’deki yeni çabalarımızı seviyoruz!

Yangzhou, Çin’deki yeni evimize taşınıyor.

Yeni ulaşım tarzımız! Yangzhou, Çin’de bisiklet.
İşte burada, 2012 kısaca. Son derece efsanevi bir yıl oldu ve hala 8 gün kaldı, başka ne olabileceğini kim anlıyor?! Son 12 ay içinde birlikte büyümüş, değiştirilmiş ve deneyimli bir şekilde deneyimledik ve 2013’ün kesinlikle sonbaharda kısa olmayacağını anlıyoruz. İşte sağlıklı, neşeli ve müreffeh bir yeni yıl için!

Bu gönderi gibi mi? İğnele!

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon ortağı ve aynı zamanda diğer bazı perakendeciler için bir bağlı kuruluş. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklatırsanız ve bu perakendecilerden satın alırsanız komisyonlar yaptığımız anlamına gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Vilanculos’a Nampula, Mozambik-Son derece uzun bir otostop çeken gün

Hepimiz sabah 6: 00’da kalktık (yakında “uyumak” olarak anlaşılacaktı), hızlı bir kahvaltı yaptı, sırt çantalarımızı kaldırdı Omuzlarımızın yanı sıra kirli yollarda ve kasabaya doğru köylerle yürümeye başladı. Beira’ya ve nihayetinde

Washington, DC’de

Aile Tatili Sayısız müzeye ücretsiz veya uygun fiyatlı girişin yanı sıra Yüksek Washington, DC bölgesinde sıkıca paketlenmiş cazibe merkezleri, Amerika’nın Capitol City’nin önde gelen bir tatil yeri olması şaşırtıcı değil.

Dünyanın dört bir yanında bir yerel gibi hissetmek

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler! Twitter’da paylaş Facebook’ta Paylaş Pinterest’te Paylaş E -posta ile paylaş Bu