Bir Hostel’de çalışan bir görev nasıl keşfedilir

Bu, diğer İngilizce öğretmeninin yanı sıra gezgin Ali Jennings’in konuk yayınlarıdır. Bütçe planınıza kesinlikle yardımcı olabilecek ve seyahatlerinizi uzatabilecek görevleri tam olarak nasıl keşfedebileceğinizi keşfetmek için kontrol edildi!

Her zaman büyük bir hostel hayranı oldum. Dünyanın her köşesinden insanları tatmin edebileceğiniz, her zaman bir şeyler olan, her zaman konuşacak biri olduğu gerçeğini seviyorum – bir pansiyonda yorulmanın mümkün olduğuna inanmıyorum. Mentor mesleğimi altı ay önce sınırlı para ile dünyanın dört bir yanında yapmaya başlamak için durdurduğumda, pansiyonlarda çalışmak benim için en iyi seçim gibi görünüyordu.

Nerede çalıştığım

Geçen yıl, yeterince akıl hocası İngilizceye sahipti, bir daire tutmanın yanı sıra aynı yerde yaşamak, her şeyi ve çevrimiçi olarak çok daha göçebe bir yaşam tarzını sağlamayı seçtim. Her zaman bir hostelde çalışmayı hayal etmiştim ve Cieszyn, Polonya’daki 3 Bro’s Hostel’in sahipleriyle arkadaşlarıydı, bu yüzden birkaç ay boyunca onlar için çalışıp çalışamayacağımı sordum.

Benim için başlamak için ideal bir hosteldi: Polonya sınırını ve Çek Cumhuriyeti sınırını taşıyan küçük bir kasabada nispeten rahat, huzurlu bir pansiyon. Tam olarak aynı kasaba tamamen farklı bir ülke.

Orada çalışmak için harika bir zaman geçirdim, ancak iki ay sonra yer değiştirmeyi istedim, bu yüzden Yeni Yıl Arifesi için Slovakya, Zdiar’daki Ginger Monkey Hostel’e geldim; Keşfedildikten sonra beş dakika içinde bir hostel işçisi oldum, sahibi bana bir iş sağladı. Slovakya’da seyahat etmek istediğim için maymunda son derece uzun süre kalmadım.

Ginger Monkey Hostel’deki Verandadan Görünüm
Yaklaşık bir ay boyunca sırt çantasıyla yaptıktan sonra Nitra Gliserin Hostel, Nitra’da, şu an yaklaşık altı hafta boyunca bulunduğum şimdiki hostel Cozy Corner’da çalışmak için iki hafta boyunca Nitra’da çalıştım.

İncelemeniz için İnternet görevlerinde çok sayıda başka şaşırtıcı seyahat görevimiz var! Aşağıdaki mesajları kaçırmayın:

Bu harika işlerle seyahat etmek için para al

Evden Nasıl Para Kazanılır: Kesin Rehber

Çevrimiçi Para Nasıl Kazanılır: Kesin Rehber

Online Beslenme Ücreti Alın: Yazarlara 5.000 $ ‘a kadar ödeme yapan 99 yayın / makale

İnternet anket işinde güvenebileceğiniz en iyi ödenen

Hostel İşleri Nasıl Keşfedilir

Hostel çalışmasıyla ilgili fantastik şey, genellikle alabileceğiniz en basit seyahat görevlerinden biri olmasıdır. WorldPackers gibi hostel yerleşimlerini keşfetmenize yardımcı olabilecek çok sayıda ‘orta adam’ sitesi var, ancak deneyimlerime göre, doğrudan sormanın yanı sıra sormanın en basit olduğunu keşfettim.

Sadece suçlamaları ödemek zorunda değilsiniz (örneğin WorldPackers’da, örneğin, bir pansiyon tarafından kabul edilme suçlaması 50 $ ‘dır), aynı zamanda hostellere ve hostellere bakıyorsanız, biraz motivasyonunuz olduğunu gösterir. onlarla kendinizle iletişime geçin.

Kevin The Hostel Feline – Ginger Monkey Hostel
Nitra gliserin hostelinde üçüncü hostel ortamımı tam olarak bu şekilde keşfettim: Onları hostel göz atma motorlarından birinde keşfettim, konumun görünümünü beğendim ve onlara bir e -posta gönderdim. Kolay. Yine de bir web sitesi ile gitmeyi seçerseniz, oldukça yararlı olan birkaç forum vardır (www.hosteljobs.net ve www.hosteltraveljobs.com).

Birkaç kez gittikten sonra personeli anladıktan sonra tam burada Cozy Corner’da ayarladım. Belirli bir pansiyonda kalmanın yanı sıra orada çalışmak istiyorsanız, diğer konuklara ek olarak işçilerle dost olmak bir pozisyon almanın en iyi yöntemidir; Bir konuşma yapmak için çaba göstermediyseniz veya tipik olarak sağlam davrandıysanız, onlarla bir görev istemenin bir anlamı yoktur.

Konukları bir bardak – rahat köşe hosteline götürmek
Bir pansiyonda çalışmak sosyal bir görevdir – insanları sevmeniz yanı sıra onların etrafında olmak istiyorsunuz – aynı zamanda size sosyal olabilir.

Hostel türleri

Ne tür bir hostelde çalışmak istediğinizi düşünmek ve gerçekten başvurmadan önce bazı araştırma çalışmaları yapmak harika bir kavramdır.

Çalıştığım dört hostel oldukça sessiz, yansıtmamıştı. Bununla birlikte, her türlü pansiyon vardır: kutlama hostelleri, spor/macera hostelleri, eko hosteller, vb. Hostelde zamanınızın gerçekten ne olmasını istediğiniz hakkında gerçekten inanmaya değer: Örneğin, dışarı çıkmak gibi parti olarak. Ancak, bir kutlama hostelinde olduğu gibi günlük olarak yapmak ister miyim? Pek değil.What Does the task Entail? 

So, what do you really do? In many hostel tasks you have two primary roles: cleaning as well as reception work.

Reception work includes inspecting guests in, updating the booking system, answering the phone as well as handling guests if they have problems, want information, etc. cleaning involves… well, I’m presuming it’s self-explanatory.

In some hostels there may be other functions available: these can include celebration planning, photography, trip guiding, cooking, painting, gardening… the listing is limitless, however keep in mind that these type of functions are not as typical as the routine personnel positions.

Pay as well as working Conditions

In terms of money… well, this isn’t the type of task you do for money. Yes, there are hostel tasks available which do pay however this is mainly a type of ‘pocket money’ rather than an actual wage.

The majority of hostel tasks are done on a volunteer basis. In exchange for assisting out many hostels offer totally free lodging as well as one meal a day, typically breakfast. You likewise get totally free wifi as well as laundry in addition to other freebies in some hostels (for example, in two of the hostels I worked at we got totally free beer as part of the deal).

Another thing to think about is that if you are hostel staff, you can typically stay at other hostels for totally free (usually when they are partner hostels with the one you work for) or at least discounted.

Working hours can vary from hostel to hostel, however you ought to not be working much more than 28 hours per week. Remember, you’re not a slave; just since you’re getting totally free lodging out of them doesn’t imply they can take advantage of you.

If you do feel that you’re being provided as well numerous hours of what you’re getting in return, don’t be scared to state something; I’ve understood people who have left hostels on poor terms purely since they didn’t state they were dissatisfied with the method they were being treated. Of program you ought to be polite, however likewise be firm.

Pros as well as Cons of working in a Hostel

Personally the very best things about working in hostels for me are the flexibility as well as satisfying new people. I like the truth that in exchange for a fairly little amount of my time I can online somewhere rent-free as well as not have to concern about paying bills, etc. There is likewise the flexibility of being able to leave when you want as you’re not connected down with a contract.

Me as well as Wally, the hostel canine – Ginger Monkey Hostel

Meeting people from different countries is certainly a provided as well as since I have worked in quieter hostels, this implies I’ve had the chance to get to understand people a bit bit much better as well as provide a much more personalised service to the guests.

Often people are travelling alone or in a couple, as well as frequently they are delighted if somebody from the personnel invites them out for something to eat or a beer. one more fantastic thing about working at Cosy corner is that it’s kind of ended up being my secondary family: we eat together, socialise together as well as typically have a great deal of fun.

Taking guests to the ice hockey – Ginger Monkey Hostel
Eksiler? To be truthful I can’t believe of many. I expect it can be quite tiring when the cleaning’s been done as well as there are no inspect ins, however you still have to be on shift so you end up sitting around not doing extremely much.

Then again, if this is the worst thing about a task then it can’t truly be that bad. Also, if you don’t like working anti-social hours, then perhaps it’s not the task for you.

Sonuç olarak

Hostel work is fantastic fun. It’s fairly simple work, you get to satisfy great deals of different people as well as it provides you possibility to stay in one location a bit longer so you can ended up being acquainted with it. It will not make you rich, however if you’re on a long trip around the world, working in hostels will make your budget plan go a great deal further.

Author’s Bio

Having been bit by the travel bug relatively young in life, Ali has travelled to 30 countries (and still counting!). having lived as well as worked in Poland for six years, she provided up her mentor profession six months back to begin travelling as well as working in hostels.

Ali hasİki yıldır serbest yazar ve yarım yıl, çoğunlukla sosyal yorumda uzmanlaşmıştır, ancak aynı zamanda haberlerde de dabing, blog yazma ve seyahat yazımı. Çalışmaları Inside Polonya, Krakow Publish ve Atlas Obscura gibi sitelerde yayınlandı. Halen iki blog çalıştırıyor – Primer Street Hack ve PMDD Nomad. Çalışmalarının örnekleri burada keşfedilebilir.

Tam olarak nasıl daha uzun seyahat edeceğiniz ve yolda çalışmaya dair çok daha fazla makale için şunları inceleyin:

Seyahat Bloguna Nasıl Başlanır: Yeni Başlayanlar İçin Bir Kılavuz

Divemaster Olmak: Yüce Sualtı İşi

AU çifti olarak dünyayı seyahat etmek için para al

Tayland Yoga Masöz Olun ve Seyahat İçin Para Kazanın

Dünyada tamamen ücretsiz konaklama nasıl elde edilir

Beğeniyor mu? İğnele! ?

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon ortağı ve aynı zamanda diğer bazı perakendeciler için bir bağlı kuruluş. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklatırsanız ve bu perakendecilerden satın alırsanız komisyonlar yaptığımız anlamına gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Bir İngiliz, bir İskoçyalı ve Avustralya’nın bir damıtma fabrikasına yürüyüşü…

Yeni Güney Galler’in güney sınırına sıkışmış barışçıl Corowa kasabasında işler. Murray Nehri kıyısındaki eski terk edilmiş un değirmeni hayata dönüyor. Ayrıca muhteşem Avustralya viski garantisi geliyor! Görünüşe göre bir şakanın

Aquaria Water Park, Batangas Seyahat Rehberi + Gereksinimler

Barangay STA’da bulunan. Calatagan Belediyesinde ANA, Akvarya Su Parkı, Calatagan South Beach (Casobe), Landco tarafından sürekli olarak geliştirilen büyük bir sahil konutu ve tatil köyü topluluğunun bir parçasıdır. Odalar, cabanas

Washington, DC’de

Aile Tatili Sayısız müzeye ücretsiz veya uygun fiyatlı girişin yanı sıra Yüksek Washington, DC bölgesinde sıkıca paketlenmiş cazibe merkezleri, Amerika’nın Capitol City’nin önde gelen bir tatil yeri olması şaşırtıcı değil.