Avrupa’da Seyahat: Yolda

iki aydan itibaren bugün itibaren, Avrupa gezimize tam iki ay kaldık! Sadece iki ay önce Porto Riko’nun güzel plajlarına tembellik ettiğimize inanmak zor ve ondan önce Barbados ve Grenada’da evcil hayvan oturuyor.

Avrupa’ya gelmeden önce, son iki yılı Karayipler ve Latin Amerika da dahil olmak üzere tropikal ülkelerde seyahat etmek ve yaşamak için harcamıştık. Ancak, bir değişim, sert bir değişim zamanı gelmişti.

İçimizdeki kaşifler yeni bir şey istiyorlardı.

Grand Anse Beach, Grenada
Plaj kasabaları yerine eski kasabalar istedik. Biz orman değil dağları özlemiş. Takımadalar yerine mimariyi istedik.

Avrupa’ya yapılan bu gezi, istediğimiz her şey olduğunu kanıtlıyor: hayatımızın önceki iki yılını tropik bölgelerde nasıl geçirdiğimizle tam bir tezat.

Şu ana kadar Avrupa’da yedi ülkeye gittik ve güneş tipik olarak istediğimiz kadar çıkmamasına rağmen, bu bölgeden gerçekten keyif alıyoruz. En iyi yanı, bu Avrupa yolculuğunun bitmiş olmasıdır. Şimdiye kadar, plan Haziran ortasına kadar Orta / Doğu Avrupa’da seyahat etmek!

İşte yolda geçirilen iki aylık bazı önemli noktalar.

Plovdiv, Bulgaristan’da çok Ayak olmayı öğrenmek

Balkan ülkelerinin çoğu gibi, Bulgaristan da çok az şey bildiğimiz bir yer ve ülkede sadece yedi gece geçirsek de, Plovdiv şehrinde o gecelerin beşini geçirmeyi seçtiğimiz için çok mutluyuz!

Bulgaristan Vasil ile Kırmızı Şarap Gezileri – Müthiş bir gün için teşekkürler!
“Aylak” terimini öğrendik ve şehirde geçirdiğimiz süre boyunca somutlaştırdık. Aylak olma sanatı sadece Plovdivians’ın bildiği bir şeydir – çok soğutulmuş / rahat olması anlamına gelir. Karayipler’de bir çeşit “Limin” gibi!

Tanıştığımız tüm insanlar çok samimi ve plovdiv genel havası çok rahat görünüyordu. Biz onu sevdik.

Bulgaristan hakkında daha fazla bilgi edinin:

Plovdiv, Bulgaristan: Mutlaka ziyaret edilmesi gereken Balkan şehri

Bulgaristan, Plovdiv’te görülecek ve yapılacak 10 şey

Mavrovo Milli Parkı, Makedonya’da Kayak ve Snowboard

Nick ve ben birkaç yıldır birlikteyiz (tam olarak dokuz tane) ve o yılların yedisinin seyahat etmek için harcanması nedeniyle, yan yana, 7/24, çok sayıda yok Birlikte yapmadığımız şeyler!

Makedonya’dayken, her ikimizin de Kanada’da geçmişte yaptığı bir şey olan yamaçlara vurmayı seçtik, ama daha önce hiç yaşamadığımız bir şey. İkimizden ya da snowboard yapmıştı ve çok eğlenceliydi çünkü 15 yıl oldu (zamanın çoğunu yatay geçirmemize rağmen!)!

Whoo hoo! … Kayak asansöründen düşmeyin!
Devamını Oku: Makedonya Yol Takip: Ohri Gölü ve Mavrovo’ya Gitmek

İstanbul, Türkiye’deki Dünya Turizm Forumu’na katılıyor

Bu prestijli konferansta bir işletme olarak seyahat bloglama ve blogcuların şirketlerini pazarlamak için markalarla nasıl çalışabilecekleri hakkında konuşmaya davet edildik. Etkinlik şaşırtıcıydı ve diğer seyahat blogcuları ile buluşmak ve bazı oldukça şaşırtıcı etkinliklere katılmak çok eğlendik!

Devamını Oku: İstanbul’daki Dünya Turizm Forumu’nda Konuşma

Makedonya Gölü’ndeki epifani kutlamalarına tanık olmak

Ohrid Gölü, Avrupa’nın en eski göllerinden biridir ve ziyaret etmek için en heyecanlı olduğumuz yerlerden biriydi. Neyse ki bizim için, (rastgele) Epifani kutlamaları sırasında geldi! Bu, dünyanın dört bir yanındaki Hıristiyanlar tarafından kutlanan bir festivaldir – dondurucu soğuk göl yüzmeleri, sıcak ev yapımı brendi içmek ve geleneksel yiyeceklerde şölen ile tamamlanmıştır.

Daha fazla oku:

Yol açma Makedonya: Ohri Gölü ve Mavrovo’ya gitmek

Makedonya’da seyahat için Yüce Rehber

Kıyı Yolu ve Llogara Geçidi, Arnavutluk

Bu muhtemelen şimdiye kadar bulunduğumuz en güzel sürüş! Biz Arnavutluk gezimiz sırasında 10 gün boyunca bir otomobil kiraladık ve çoğunlukla seyahat günlerimiz çılgın sürücüler, kötü yollar ve ülkenin iyi GPS / haritalarının eksikliği nedeniyle stresliydi.

Arnavutluk’taki son sürüşümüz bizi Llogara Geçidi aracılığıyla sahildeki Saranda’dan Tirana’ya getirdi. Deniz, dağlar ve köyler nefes kesiciydi. Manzara kesinlikle çarpıcı! Tipik olarak fotoğraflar için durduk ve hatta drone otoyol üzerinde uçtuk.

Son sürüşümüz en iyisiydi!

Biz şirin küçük köyler ve çarpıcı kırsal geçti. Geçişe ulaşana kadar yukarı ve yukarı zigged ve zagged ve yemyeşil bir ormandan aşağı indik.

Bu sürücü bir should do in Albania.

Read More: Acclimatizing to Albania: A 10 Day road Trip

Walking the City walls of Dubrovnik, Croatia

We’ve always loved going to old towns, and we have a love for narrow alleyways, cobblestone streets and historical sites. So far in the Balkans, we’ve been spoiled with architecture and have found ourselves in numerous ancient Greek, Roman and Ottoman towns.

A preferred experience was going to the city of Dubrovnik, and in particular, walking on the walls which surround the city. The views of the nearby St. Lawrence Fortress and the red-tiled roofs of the homes down below were incredible.

Being in the old town of Dubrovnik was like being in a fairytale. Although this is a very touristy place, it’s a must-see.

Eating and Drinking…Everything!

Over the past couple of years, we’ve certainly become foodies and self-proclaimed red wine connoisseurs!

In the countries we’ve been to so far (Turkey, Bulgaria, Macedonia (FYROM), Albania, Bosnia & Herzegovina, Croatia and Montenegro), the food has typically revolved around seafood if on the coast, and grilled meats and Mediterranean cuisine if inland. all of these countries (except for Turkey and Bulgaria) offer Italian food as well.

Turkish food is one of our favourites, and we delighted in kebabs, lentil soup, flatbread with veggies and meat…and numerous cups of chai (tea).

In Bulgaria, we feasted on grilled meats and vegetables, and found out that we actually liked grilled duck hearts. In Macedonia, we ate Turkish inspired food, international cuisine and Mediterranean delights. The wines from both Bulgaria, Croatia and Macedonia are our favourites, with Mavrud, Melnik, Crljenak and Vranac grapes being our top choices.

Albania had some of the best conventional food that we’ve tried. during our stay in the country, aside from eating one pizza, we ate only local food. Vegetarian dishes were our favourites, with Nick loving some of the lamb meals as well.

The best restaurant in Albania (and possibly all of Europe so far) was certainly Magalemi hotel in Berat. If you’re ever in Berat, there’s no reason to eat anywhere else!

Read more: 10 Must-Try meals in Albania

The food in Bosnia was hearty with soup, stew, goulash, grilled meats, and dumpling-type morsels being popular choices. everything had a dolup (or two) of sour cream on top! The food in Sarajevo was delicious.

Klepe are conventional meat dumplings in Bosnia and Herzegovina – so good!

We found a incredible local restaurant in Split, Croatia called vacation home Spiza, and spent many of our days eating their soups, pastas, and seafood meals. In Dubrovnik, many restaurants were closed, however, on our second to last day there, a incredible vegetarian place opened up!

In Montenegro, as we are staying on the Bay of Kotor, many of the meals consist of seafood and fish, with lots of Italian cuisine on offer as well. To our surprise, and delight, we’ve found the most amazing Asian restaurant in the nearby town of Budva. taste of Asia serves up authentic meals from the Southeastern region.

Not only has the food and red wine been delicious here in the Balkans, but in all of the countries except for Croatia and Montenegro, we didn’t even need to look at the prices on the menu, as all meals were an affordable $2 – $5. In Croatia and Montenegro, the prices tend to be between $8 – $15 per meal.

One of my preferred meals of our entire trip!
What’s Up Next?

From here in Montenegro, we’re heading back to Split, Croatia before taking a seaplane flight with European Coastal Airlines across the Adriatic Sea to Italy! We’ll spend a couple (or a few) weeks in Italy and after that, we’ll be checking out Czech Republic, Slovenia, Hungary, Poland, Romania…and who knows where else ?

If you have any suggestions or guidance for our upcoming destinations, leave a comment below!

Beğeniyor mu? İğnele! ?

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon Ortak ve diğer bazı perakendeciler için bir ortaklıktır. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklarsanız ve bu perakendecilerden satın alırsanız komisyon kazanmamız anlamına gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Lombok’ta Nerede Kalınır: En İyi Sörf, Plajlar ve Konaklama

Lombok’ta nerede kalacağınıza dair bu rehber, en iyi sörf alanları ve çok da dahil olmak üzere adanın en iyi alanlarını gösterecektir. En iyi bölgesel köyler. Ayrıca, adadaki en iyi bütçeyi,

Orta Amerika’da Yalnız Kadın Seyahati – Güvenli mi?

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan bir satın alma işlemi yaparsanız, size ek bir masraf olmadan tazminat yapacağım. Teşekkürler! Twitter’da paylaş Facebook’ta Paylaş Pinterest’te Paylaş E -posta ile

NM+ Normal Güncelleme: 5/22/21

Bu düzenli güncellemeler bana blog yazmaya başladığımın yanı sıra hayatımda neler olup bittiğinden bestelendiğimi hatırlatıyor. O günlere ve bu orijinal bloglara tekrar bakmak garip, aynı zamanda insanların gerçekten kontrol ettiklerinin